fbpx
Pokaż menu

Aktuality

19. 10. 2020

Fairtrade trvá na dôslednejšom dodržiavaní ľudských práv

Fairtrade chce viac spolupracovať s firmami a vládami na zaistení toho, aby zákony v budúcnosti systematicky riešili ohrozovanie ľudských práv a životného prostredia v dodávateľských reťazcoch. S tým, ako ekonomické následky pandémie COVID-19 naďalej umocňujú zraniteľnosť farmárov a robotníkov globálneho Juhu, pridáva sa Fairtrade k výzve o zavedenie legislatívy HRDD (Human Rights Due Diligence) stanovujúcej povinné dodržiavanie ľudských práv.

Viac
13. 10. 2020

Dokument V tieni kakaovníka z dielne Fairtrade Česko a Slovensko vyhral cenu na festivale Agrofilm

Dokumentárna snímka V tieni kakaovníka bola ocenená na 36. Medzinárodnom filmovom festivale Agrofilm v slovenskej Nitre. Z celkovo 94 prihlásených filmov postúpilo pred medzinárodnú porotu 35 dokumentov a z nich bolo 15 ocenených. Film získal cenu Osiris FAO, ktorú udeľuje Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo pri OSN za najlepšie spracovanie medzinárodnej témy.

Viac
6. 10. 2020

Fairtrade ČS od októbra spúšťa na Slovensku osvetovú reklamnú kampaň

Bratislava 6. 10. 2020 – Nevládna nezisková organizácia Fairtrade Česko a Slovensko spúšťa  kampaň, ktorá má podporiť povedomie slovenskej verejnosti o systéme certifikácie Fairtrade a hodnotách, ktoré reprezentuje (spravodlivá odmena za prácu, zákaz detskej a nútenej práce, pestovanie šetrné k životnému prostrediu). Kampaň s názvom Moja férová voľba sa predstaví pri príležitosti Svetového dňa dôstojnej práce.

Viac
Archív aktualít

FAKTY O FAIRTRADE

Facebook

Spolupracujeme